Kontakta – Styrelsen och Valberedningen

Sugen på styrelsearbete? | Svensk sjuksköterskeförening

Vill du komma i kontakt med
styrelsen eller valberedningen för
Södra Älvsborgs läns Hästavelsförening?
Vi tar gärna emot tips, idéer, ris och ros.

Varmt välkommen med dina synpunkter!

Ordförande:
Nils-Gunnar Nilsson
Kärra Gård 1
516 96 APLARED
Tel. 0709-669930
E-mail: nilsson.nils-gunnar@telia.com

Vice ordförande:
Lars-Åke Johansson
Ryasjö Hästgård
512 91 SEXDREGA
Tel. 0325-623044
E-mail: 

Sekreterare:
Agneta Svensson
Galtholmen Västergården 3
524 96 LJUNG
Tel. 0705-946740
E-mail:  isa51.od@gmail.com

Kassör:
Berit Andersson
Aspvägen 20
523 33 ULRICEHAMN
Tel. 0702-683073
E-mail:  bea.uhamn@telia.com

Ledamot:
Lars-Ove Larsson
Lyckäng 1 Ginkalunda
511 53 KINNA
Tel. 0705-433670
E-mail:  l-o.larsson@telia.com

Ledamot:
Margareta Bendroth
Sevred 22
513 92 FRISTAD
Tel. 0706-442876
E-mail: margareta.bendroth@telia.com

Ledamot:
Marie Haglund
Holm 1
514 52 LÄNGHEM
Tel. 0709-778798
E-mail: marie.haglund@bt.se

Suppleant:
Annerlie Johansson
Korrebo Björrkhem 1
514 53 MÅNSTAD
Tel. 0707-597911
E-mail: annerlie.johansson@gmail.com

Suppleant:
Johanna Johansson
Kalvshester 103
523 94 TVÄRRED
Tel. 0702-371776
E-mail: johannajo1@live.se

Suppleant:
Theresia Ljungdahl
Gingri Furubäck 1
513 95 FRISTAD
Tel. 0733-610726
E-mail: tessan@padreturn.com

Suppleant:
Sven-Håkan Larsson
Körningsgärde Nedegården
514 92 UDDEBO
Tel. 0703-259436
E-mail:

Suppleant:
Annica Johansson
Almvägen 6
512 77 SEXDREGA
Tel. 0739-309798
E-mail: ankan85@outlook.com

Revisor:
Per Ericsson
Kärra Gård 4
516 96 APLARED
Tel. 0705-280098
E-mail: perericsson760@gmail.com

Revisor:
Kerstin Zetterberg
Bjättlunda Skomakaregården 112
523 92 TIMMELE
Tel. 0705-930625
E-mail: kerstin-zetterberg@telia.com

Revisorsuppleant:
Bertil Andersson
Gälaredsgatan 4
514 43 LÄNGHEM
Tel. 0706-369532
E-mail: 

Revisorsuppleant:
Kristina Danielsson
Åstabo 2
512 61 KALV
Tel. 0768-123764
E-mail: 

Valberedningen
Linda Ulvebro, Sammankallande
Broddarp Skattegården 1
524 96 LJUNG
Tel. 0706-383909
E-mail: linda.ulvebro@telia.com

Hans Svensson
Ladulöpen 11
514 92 UDDEBO
Tel. 0703-376114
E-mail: ladulopen@gmail.com

Kåre Johansson
Gingri Furubäck 1
513 95 FRISTAD
Tel. 0733-610717
E-mail: kare@padreturn.com